2021. november 12., péntek

Szedett vedett társaság - #4 Köd és mocsár

Legyengülve a piramis kutatásától a kétfős társaság pihenésre adta a fejét. Elhatározták, hogy a

gyíkemberektől kérnek segítséget. Visszaemlékezve a táborban látott térképre elindultak a falu vélt irányába. Egyre mocsarasabbá vált a talaj, majd hirtelen köd vette körbe őket, amiben össze vissza bolyongtak. A ködből rémisztő lidérc alakok mozdultak de olyan gyorsan, hogy azt látni nem lehetett csak érezni. Egyszer csak a lidérc alakok elkezdték támadni őket. Hamarosan kiderült, hogy ez az egész

nem valóság csak a mocsár kipárolgása vagy valamilyen mágia okozta. 

Szedett vedett társaság - #2-#3 - Az új világ meghódítása


A színes társaság végül hosszú idő után célt ért és a dzsungelből végre az erődítmény falai sejlettek fel. Eleinte gyanakodva, majd örömmel fogadták a társaságot. Beszámoltak a hajóroncsról, ahova katonakat küldött a parancsnok a készletekért.
Cserébe informálta a társaságot a környező települések és a vadon helyzetéről. Kiderült, hogy három törzs osztozik a területen. A Békanyúzók (gyíkemberek), a Magasban lakók (goblinok) és az Ugató sakál (goblinok). Az utóbbi időben a sakálok elkanászodtak és agresszívabbak lettek. Az erődből induló járőrök egyre kevesebben térnek vissza. Nagy a veszteség, így örömmel veszik a segítséget. A nap közepén kiabálásra figyeltek fel. Egy szakadt és láthatóan sokkos állapotban lévő katona tántorgott ki a dzsungelből, az egyik eltűnt őrjárat tagja. Annyit tudtak meg tőle, hogy pár napi járóföldnyire találtak egy piramis szerű építményt ahol az őrjárat nagy része odaveszett. Nem is kellett több a társaságnak, elindultak a piramis fele. Jónéhány nap után meg is találták hihetetlen szerencsével.