2021. március 15., hétfő

Guild kalandok - Forgotten Realms - LKrisz #2

 

2020.02.24

 

A piercer lelövése után az északi járatból hangokat hallanak. egy négyfős társaság érkezett ki a barlangból.

Egy harcos, egy barbár, akik egy hordágyon cipeltek egy fiatal varázslót. Egy druida volt még velük. Kiderült, ők egy csapat, akik az 5. szintről jöttek ide. Legyőztek egy sárkányt, és egy csomó goblin werebat-ot. A varázslót megharapta egy, és sietnek gyógyítóhoz.
Északra lakik egy alkimista, akinél be tudnak vásárolni.
Az alkimista egy fiatal nő, és itt rendezte be a laborját. Itt él a környéken már egy ideje, és magyarázatot is adott ennek a szint egy részére.
Az undermountain területén nem lehet teleportálni, létsíkot váltani, vagy bármilyen olyan varázslatot használni, ami a szintek közti mozgást teszi lehetővé.

A csapat vett tőle egy térkép csomagot.
Keletre egy feltérképezetlen részen drow-k élnek egy ideje.
Délen Kuo-toák találhatók, azokkal baja nem volt, járt is a területükön.
Egy Kuo-toa érkezett, az alkimistát kereste. Valami rákszerű lények elkapták a vízben a társaikat. Segítséget kért.
Kiérve a barlangból két nagy méretű garnélarákra hasonlító lényt láttak, meg egy trollt.

A fejük felett egy piszkos víz színű gömb lebegett. A fejében mindenki egy hangot hallott. "Az istennő megérkezett, imádjátok, és megkapjátok a jutalmatokat."
Hátrébb vonultak, és elkezdődött a csata a nagy szörnyek ellen. A csata folyamán a gömbből fény vetült az ork harcosra, aki majdnem lecsapta a warlock-ot.
A csata közben egy ettin is megérkezett, aki segített a csapatnak legyőzni a trollt. Az Ettint Jibbernek és Jabbernek hívják. Itt él a gombaerdőben.
Tovább indultak, és eljutottak az X-hez a kincses térképen. Itt egy goblin tábort találtak, gyerekek rohangáltak a táborban.
Egy kőlap volt félrehúzva a talajon.
A goblinokat nem támadták meg, megegyeztek velük, hogy egy kelyhet keresnek, ami e lenti járatban található, és azt kellene kihozni.
Négy társuk az lement, de nem jöttek vissza.
Elindultak lefelé. Egy csigalépcső vezetett le. Itt egy nagy terembe jutottak, a falakat törpe nyelven vallási szövegek borították. Dumathoin, the Keeper of Secrets törpe istenről szóltak.
A teremben két goblin, és két farkas nyomait találták.
Tovább haladva egy goblint megtaláltak egy lándzsa csapdában.
még tovább haladva, egy második goblint találtak egy veremcsapdában. A következő teremben egy csuhás csontvázat találtak, amely mindkét kezét egy kutya fején tartja, aminek elrohadt a fél feje.
Gyorsan lecsapták a csontvázat, de a két kutyával picit meggyűlt a bajuk.

A falon egy titkos ajtóban pár csapda mögött találtak egy kődobozt kincsekkel.
Tovább haladva még hasonló teremhez értek, benne 1-1 csontvázzal.
A következő terem nagy nyolc oszlopos terem volt. Az oszlopokon betűk, előtte egy kőnyíl. Szembe levő ajtó felett egy szöveg: Dumathoin, the Keeper of.
Nehezen megtalálták a secret szót, és kinyílt az ajtó. A termet védő húsgólemet simán lelőtték.
Megtalálták a kupát. És összeszedtek mindent. A terem végén egy alagutat találtak, egy umber hulk szerű lény beáshatott ide.
A kupát nem akarták odaadni a goblinoknak, elindultak kifele.
A kupa kifele menet elkezdett forrósodni, kiejtette az ork harcos, és egy farkas elvitte.
Gyorsan visszasiettek a barlangba. Egy full plate-et találtak ott, mindenki eltűnt.
Visszamentek a városba, és átalakították a full plate-et, egy hetet kell várni.
Visszatértek a negyedik szintre. A gombákon fekete rothadást találtak.
A piercer barlangban az alkimista tetemét pillantották meg, felette két drow nézelődött. A beszédükből annyit értettek meg, hogy készülődnek az aboleth ellen.
Megtámadták őket, de egy drow varázsló menekülésre késztette a csapatot, majdnem legyőzve őket.

 

2020.03.24

 

A drow-k elöl menekülő csapat hirtelen kibővült pár régi ismerőssel. A gombás teremben tanakodtak, miközben sok személy léptét hallottak a 3. szint felöl.
20 drow érkezett, élükön egy half plate-es pajzsos drow-al.


Gyors menekülésbe kezdett a csapat az ettin lakhelye felé., elindultak a folyó felé délre.
Délről egy csapatba botlottak. Egy nehéz páncélos paladin, egy félszerzet, egy bőrpáncélos ember, és egy félelf. (Felvetés volt, hogy furcsa találkozni egy másik csapattal. Minél magasabb szinten vagy annál több csapattal találkozhatsz. Az előző mesében is egy másik csapattal összefutás.)
A csapat az első szinten beszállt a csónakba, és lesodródtak. Itt tudtak kiszállni.
Együtt elindultak táborhelyet keresni. A roper barlang alatt találtak is egy jó helyet. Egy nagy pihenés után megindultak a kuo toák szigete felé. A kikötőhelyen egy nagy barlangba jutottak. A kilenc méteres barlang talaját zöld márvány borította. Két széttépett csontvázat találtak, és egy zöld márvány oltárt Malar-nak a vadászat istenének szentelve. Egy gyors titkos ajtó keresés után egy üreget talált Salvador, benne két malar szimbólummal.
Az oltárra rakta, mire megjelent egy Chimera, amit gyorsan levertek.
Ez után megkapták Malar áldását. (Nem ennek kellett volna itt lennie, de elnéztem a szintet.) Tovább haladva egy gyakorló. és szálláshelyet találtak teljesen széttörve. Valószínűleg chull támadott itt.
A következő teremben egy nagy méretű húsgólemet láttak, minden féle lényekből összevarrva. (Teste ogre chuul csáprágó az egyik keze, a hátába póklábak vannak tűzve) A Gólem körül kuo toa hullák vannak kör alakba halmozva Északi falra egy Shar (Sötétség, és a veszteség istennője.) szimbólum van festve.
Amikor belép a csapat a terembe, egy hangot hallanak a fejükben. Egy Női hang, aki azt mondja magáról, hogy ő jó, szeretné rávenni a csapatot arra, hogy csatlakozzanak hozzá, mint a Kuo toák. Ők már vele vannak egy jobb helyen. Kétségbeesésükben úgy döntöttek, hogy elhagyják a régi isteneiket és Új istent keresnek. Ő elküldte ide az aboleth-et, hogy végrehajtsa a csatlakozást Persze ezt a csapat nem szeretné, mire a húsgólem megmozdul.
Simán legyőzték. Közben a hullák között Garret kutakodni kezdett, és el is pakolt némi értéket. Ez persze kiderült, és egy kis szóváltás után kipakolt.
Tovább indultak délre. Semmi élőt nem találtak. Levágott hooked horrokat (4 db-ot). Itteni gombákból Lightarion vizet nyert ki, illetve ehető is volt a gomba. Délkeletre egy szakadékban csontokat láttak 20 méter mélyen.
A folyó partján találtak döglött rákokat, és halakat, amiket kisodort a víz. Itt volt még két kicsi halászháló.

A csapat tovább folytatta az utat csónakokkal. Behajóztak a szint közepén lévő nagy barlangban. a barlang közepén egy kis szigeten egy kő Otyugh szobrot találtak, egyik karmában halászháló. Mikor kikötöttek, négy chuul támad rájuk a vízből. A nagy csatározásban a hős lovag elhalálozott, és sokan megszenvedtek a chuul méregtől. Találtak kincseket. Egy elf csizmát, és egy mágikus hosszú kardot.

 

2020.04.19

 

A környék fosztogatása közben a halott lovag visszatért a túlvilágról. Nehezen visszakapta a cuccait, és tovább hajóztak.
Egy nyálkákkal borított barlangban egy törött csónakot találtak.
Egy barlang közepénél láttak egy Kuo-Toa-t, aki csak álldogált.
Gyorsan magához térítették, és megtudták, hogy az Aboleth bábja volt. Az Aboleth már elment, és itt maradt utasítás nélkül.

A történetüket is elmesélte: A Kuo-Toák istene Bulba-Slopp volt, akinek a szobra található ott a szigeten (16 A Otyugh szobor).
Jött egy rossz időszak, amikor se halat, se rákot nem lehetett fogni. Ekkor jelent meg a papok szerint Shar istennő. És jólét időszaka jött el, és az igéret, hogy csatlakoznak hozzá. Ez után érkezett az Aboleth. Annyit tud még, hogy a chuul-ok királynője a nagy barlang déli részén van. Víz alatt lehet elérni.
Meg is nézték a barlangot. Salvador felderítette. Több tojásszerű formát látott a vízben, fent három helyről mozgást, és több kicsi láb mozgását.
Hosszú tanakodás után visszamentek a városba. Az út sikerült, de megint találtak megfigyelésre használt pókot.
A városban egy kevés pihi, majd elindultak lefele.
A nagy vízi barlangban egy sötét elf zászlót találtak az Otyugh szobor mellett.
Úgy döntött a csapat, hogy lehajózik egy szintet.
Itt egy erdőt találtak. Eléggé meglepődtek, mert az eget látták nappal, mintha a felszínen járnának.
Az első lehetséges helyen kikötöttek.Egy szép rendezett, de aljnövényzettel rendelkező erdőbe jutottak.
Itt sétálva találtak egy egy hete megölt medvét.
Tovább haladtak dél felé, és fa kerítést találtak, ami dél felé egy őrházhoz vezetett. Egy őrházat találtak, benne több ággyal, de nem volt benne semmi érték, északi ajtót kinyitva agy pókokat, és ettecap-okat láttak. Nem kötekedtek, elindultak a másik őrház felé.
Ennek az ajtaja be volt torlaszolva. Simán benyomták. Itt bent egy félszerzet tetemét találták, aki mintha a rémülettől halt volna meg.
Az őrház végén lévő másik ajtó ajtó is be volt torlaszolva. Elszedték a torlaszt, és elindultak ki az erdőbe. Itt a talaj nem volt olyan szép, mint az eddigi erdőkben, mintha rothadt volna. Egy fényt láttak, és egy hangot hallottak. "Gyertek öljétek meg Wyllow-t. Kaptok segítséget is.
Egy halott fához értek, tűz pusztíthatta el. Egy sírt láttak ott a fa tövében. A hang szólt, ássátok ki, egy pálca a segítség.

A félszerzet monk gyorsan simán ki is ásta. egy hulla mellett egy pálcát találtak, amiről kiderült, hogy tűzgolyó pálca. Ezt Euron magához is atomantizta. A fények jelezték merre kell menni. Egy nagy torony felé vezette őket. Viszont északabbról meg ijesztő kiáltást hallottak, és persze meg kell nézni, mi az. Egy barlang nyílás előtt volt egy fal, és rácsok. A rácsokat fel lehetett emelni, és úgy lehetett a barlang folyosóra jutni. A folyosóról két oldalsó barlangot találtak, az egyikbe egy köpenyes alak állt. Mikor kilencujjú megszólította egy lény vált le egy hulláról, ami egy nagy rájának tűnt, és ijesztően kiabált. Ez rácsavarodott a fejre, és az áldozat nem kapott levegőt. Könnyen legyőzték a lényeket.

 

2020.06.28

 

A ráják legyőzése után a csapat folytatta volna az utat, tovább a barlangrendszerbe, de ekkor Euron felpattant, hogy ő indul megölni willow-t. A szeme vörösen izzott. A csapat próbálta megállítani, egy pillanatra magához is tért. Ezután ismét vörösen izzott Euron szeme, és rálőtt a csapatra egy tűzgolyót. Leütötték ezután. Azt állapították meg, hogy valószínűleg megszállta valami. Euron kapott egy gyógyitalt, és amint magához tért, elindult a torony felé. A toronyhoz érve kiabálni kezdett:
"Willow gyere ki, meg kell bosszulnom a fiamat."

A toronyból egy elf nő érkezett zöld öltözékben, mögötte pedig jibber (rosszul írtam a mesében, javítva.). Jibber az az ettin, akivel találkoztatok az alkimistánál. A másik feje megsérült, most olyan, mintha kómában lenne.
A csapat gyorsan lecsapta Euront, aki harcolni akart.
Willow, aki az elf nő, nagyon mérges volt, már a héten a harmadik csapat jár itt, akik kiásták a pálcát. Az első volt a legrosszabb, azok megölték a közeli platformon élő sárkányt, pedig elmondta nekik, hogy ne nyúljanak hozzá. A fejében lévő kardot is elvitték. (Ezekkel találkozott a csapat az alkimistánál)
1000 aranyat akart kérni a pálca leszedéséről Euronról. A pálca ott maradt nála, mert rábeszélték, hogy jön még egy kalandozó csapat, és kiássa.
Megérte a bandát, hogy délkeletre van a sárkány platform. ott nézzenek körül, mert mintha mozgást látott volna arra. Itt táboroztak egy napot.
A torony felé közeledve az egyik részen a földből kitépett fákat láttak. Egy körben kiégették a földet, középen pedig tábor tüzet találtak
A platformhoz közeledve a platform tetején hirtelen megjelent egy huge fekete sárkány, és egy huge vörös sárkány. Köröztek egymás körül, csapkodtak egymás felé, és hangosan kiabálva "társalogtak". Na'ren fordított a csapatnak:
Vörös: " A sárkány kultuszos társaid eltüntették az öcsém testét"
Fekete: "Nem, az egyesség szerint visszajuttattam apádnak. A pikkelyek nagy részével, amit sikerült visszaszereznie az emberemnek. A maradék Pusztító Bjorn-nál van. Tőle nem szerezhetjük vissza."
V: " Nem érdekel. Megkeresem őt is meg azt a vándort is, aki azt hangoztatta, hogy lelőtte az öcsémet."
F: " Nem! Ne kavarjatok bajt, amikor a Xanatar tolvajai is mozgolódnak.
Tönkreteszitek az egész tervünket. Gyertek igyunk meg egy sört, és megbeszéljük."
Ezután elrepült a fekete és a vörös, és egy újabb vörös sárkány csatlakozott hozzájuk.
Garret fellopakodott a platform oldalán felvezető lépcsőn. ott kántálást hallott. Öt fekete ruhás és furcsa szimbólumot viselő pap kántált egy földbe vésett pentagramma öt csúcsán állva. a közepén egy zöld sárkány félig bomlott teteme feküdt. Garett visszaérkezett és a frontális támadás mellett döntöttek. Berontottak a papok közé, és a főpappal eléggé meggyűlt a bajuk. Jibber segítségével sikerült győzniük. A főpap elmenekült.
A csata után Willow mondott pár információt a csapatnak. Állítólag van itt ezen a környéken egy törpe város, amiben nem nagyon járt még senki, mert oda csak umber hulk alagutakon keresztül lehet eljutni.
A csapat letáborozott a csónakoknál. Másnap visszamentek a ráják barlangjához. Egy nagy barlangba találták magukat, ahol cseppkövek lógtak a mennyezetről, és a földön is cseppkövek nőttek. A barlang falán találtak írást, amiről James megmondta, hogy menedéket jelent, és mutat az északi kijárat felé. A barlangon átjutva egy másik erdőbe értek. Ez az erdő nem olyan rendezett, mint a Willow tornya melletti. Erre ritkábban jár.
A jelzéseket követve egy nagy tó partjához értek. Itt több csónak van kikötve. Körbejárva a kikötőt a barlang déli részén egy furcsa hajót pillantottak meg, ami a vízen úszott, és hangzavart hallottak onnan, mintha többen beszélnének, kiabálnának. Felderítettek dél felé is, ott a folyóhoz értek, amelyik partján egy kisebb kastély állt, körülötte egy csatornával. Fal húzódik a folyó partján. A fal tetején át lehet menni a kastélyhoz, és egy raktárépület szerű épülethez. Négy őr állt a falakon. Három láncinges, meg egy bőrpáncélos.
Visszamentek Willow-hoz, aki annyit mondott, hogy ha felderítik mindkét helyet 2500-2500 aranyat kapnak.
James láthatatlanul belopakodott a kastélyba. Bent egy íróasztalt talált, és egy csomó ketrecet. Egyikből egy lábakkal rendelkező agy próbált kiszabadulni.
Négy ketrecben agy nélküli hullát talált, kiműtötték. Összeszedte, amit talált papírokat, és kijött. A papírokon (picit módosítok, mert nem jól mondtam el, mit találtatok) közös nyelven lista volt, amire Xanatartól volt írva. Ez a lista mintha a beérkező foglyokat tartalmazná. A többi papíron ismeretlen nyelven írt szöveg van amibe bekerült némi közös nyelvű zavaros írás.
Megszülettem, a mester megteremtett....
...Ezek a repülő gömbök idegesítenek, milyen jogon néznek le...
... Kész van az első lényem ... Megvannak a devourerek is. A mester elküldte a címet.
Négy név van felsorolva.
Ez után visszamentek Willow-hoz erősítésért. A támadás során Jibberre egy csápos Chuul-ra hasonlító lény rontott. A többiek bementek az épületbe. ott két csápos fejű gyíkemberbe botlottak, és az agy is ki lett engedve. Itt Na'ren-t lebénították, amit Willow tudott meggyógyítani. Három rabot szabadítottak ki, és a toronyból tovább mentek a raktárépület felé. A raktárban halott foglyokat találtak, és egy csomó kaját. Euron talált egy csapóajtót, amin átmenve egy szobába értek. Itt várta őket három harcos, és egy agyszívó. Legyűrték őket, de az egyik harcos elrohant, és riadoztatott. Kilencujjúnak majdnem kiszívták az agyát. Visszamentek ez után Willow tornyához.

 

2020.08.22

 

Willow tornya előtt letáborozva Salvador Deli olvasni kezdte a mind flayer papirosait. Az elején még keverve volt közös nyelvű szavakkal, de utána csak mind flayer nyelv volt. Torak nevű mind flayer teremtette öt társával együtt. Itt megtudta, hogy beholdereknek dolgozik Torak.
Elkezdett kísérletezni. Embereket kapott. Majd sikeresen létrehozta az első intelect devourer-ét. Delire rárobbant egy rúna olvasás közben.
A papírokon megtalálta még azt, hogy a születési társai összevesztek Torakkal, mert beholdereknek akartak dolgozni, és itt szörnyű dolog történt. Létrehozott négy intelect devourert, meg közbe dolgozott gyíkembereken, és egy chuul-on. Itt egy nevet találtak Asmoden. Szerencsére sikerült gyorsan kimondani, és erre egy huge polip jelent meg az erdő közepén. A lassú Na'ren-t el is kapta majd átállította az ő oldalára. Kilencujjú elrohangált javelint dobálni, mire rájött, hogy nincs is nála dobófegyver.
Jibber az Ettin segítségével leverték a polipot.
Deli befejezte a papirosokat. Picit közbe a papírok is olvastak benne. Négy nemesi családhoz küldtek devourert, de az egyiknek baja lett, és nem tudták elindítani.
Két kisnemesi család, James hercegének Arutha-nak a házába és cloudwalker családhoz (Sylviáék).
A csapat megkérdezte Willow-t, hogy lehet gyorsan feljutni. A halott félszerzetnél lévő kaput használták fel. Sok problémájuk nem volt, feljutottak.

A városban a cloudwalker házhoz siettek. A család együtt volt. Elmondtak minden információt a devourekről. Az ide érkezőt elkapták. Sylvia családja utána jár a varázslóknál, hogy mit lehet tenni. A csapat segítsen a többinél. Arutha házához mentek. Kinti őröktől megtudták, hogy egy szobalány tetemét találták meg tegnap a ház mellett a városőrök. Sérülés nem volt rajta, elküldték a Helm templomba. Összehívták a főbb személyeket a házba, és elmondták a devourer problémát. Az őrség vezetője a toronyba küldte fel Arutha-t két őrrel. Nem lett szimpatikus a csapatnak. A csapat elindult a Helm templomba kérdezősködni. James felmászott a toronyba.
Megérkezett az őrségvezető, és elküldte az őröket. Ez után kiugrott a fejéből a devourer, és megtámadta Arutha-t. Teljesen nem tudta kiütni, és sikerült legyőzni a devourert. James-t kinevezték lovaggá.
A sikeres mentés után a harmadik nemesi házhoz akartak berontani. Itt egy kalandozónak tartott nemes él a feleségével, aki varázsló. Nagyon be akartak menni, és megmutatták a devourer maradványát képen, és elküldték őket. Ekkor megérkezett a Cloudwalker család fpgata, és a házukba invitálták a csapatot. Megtudták, hogy a mostani zűrzavaros időszakot próbálják Xanatar tolvajai kihasználni, és állítólag vagy 20 devourert küldtek a városra. Arra kérték a csapatot, hogy Undermountainban próbáljanak meg minél több információt szerezni. Bevásárlás után az utolsó nemesi családot is meglátogatták Salvador listájáról.
Másnap indultak lefelé. Visszajutottak Willow tornyához.
Visszamentek a kísérlet helyszínéhez a falakon bementek a raktárba, és át a csapóajtón.
Ott egy nagy gonosz szem várt rájuk. Bemegyek és hent taktikával rárontottak. A szeméből tűz csapott ki, és eléggé megpörkölte Kilencujjút. Salvador a szobán kívül próbált meg elrejtőzni, és észrevett két katonát. Azok riadoztatva elrohantak. Legyőzték a gonosz szemet. Taktikai visszavonulást hajtottak végre. Pihenés után visszaérkezve két fekete ruhába burkolt alakot láttak vissza lopakodni a falon. A kikötőbe kilépve egy harcos vette észre Salvadort, és visszavonulásra szólította fel, Persze ebből is csata lett. a két harcos megfeküdt, és Na'ren is. A nindzsák elmenekültek.
A csapat egy long Rest-re készül Willow tornya előtt.

 

2020.09.19

 

A csapat készülődött a pihenéshez. Salvador Deli bekopogott a toronyba, megkérte Willow-t, hogy had menjen be a toronyba. Willow szomorúnak tűnt, és megkérte, hogy maradjon kint. Reggel némi familiáris idézés után elindult felderíteni a Xanatar tolvajok rejtekhelyét.
Ez a rész egy kikötő sok kicsi épülettel, amik raktárépületnek tűntek.
Az első épületben találtak egy fél méteres kő oszlopot. Tetején egy beholder van formázva, aminek a közepén egy nagy szem.
Megtaláltak egy csapóajtót, ami egy lejárat egy folyosóba. Erre menekülhettek a Ninja-k.
Egy másik raktárban találtak még egy beholder-es oszlopot. Egyre lejjebb haladva az egyik terem Salvador Deli-nek gyanús lett. Ott talált is egy titkos ajtót, amit aktiválva, szinte felrobbant a terem. Találtak a rejtett teremben sok kincset.
Tovább kutatva egy nagyobb épületrészt kutattak át. Itt lakhattak, sok holmit lehetett találni. Az egyik teremben női hangot lehetett hallani. Na'ren gyorsan be is sietett. Egy lenge öltözetű embernek tűnő nő volt az. Csak a haja volt lángvörös és szürke a bőre.
A nő neve Gwendolin. Őt elbájolták Waterdeepben, és ide került le. Egy beholderrel futott össze ott.
A kardját és a varázskönyvét szeretné visszaszerezni, de nem tudja kinyitni a csapóajtót. Majd elkezdett mesélni:
A Xanatarosok elköltöznek innen, mert a helyi agyszívó meghalt, máshova vonulnak át. Mindent nem vittek el, még visszajönnek azért, ami a rejtekajtó mögött van. Sejtszerűen működnek, minden mind flayer külön helyen van.
Egy helyet tud, ami egy szinttel lejjebb van észak felé kell menni.
Két napja egy kisebb hajó érkezett, ami repült. azon is mind flayerek voltak, és kiabáltak az itt lévőkkel. Lerakták a vörös követ, és távoztak.
Több pletykát is hallott: A sötét elfek a harmadik szinten valami lény ellen készülve erősítést kaptak, de addigra a lény lelépett. Az erősítést felhasználva elűzték a hobgoblinokat a 3. szintről. A Hobgoblinok le hajóztak a folyón.
A csapat Gwendolinnal együtt tovább keresgélt. Találtak egy régi könyvtárat. Ott tárolták a Xanatarosok a papírjaikat. Gwendolin itt is maradt.
Az épületekben négy kapcsolót találtak, és egy Malar oltárt.
Erendilian a vörös követ vizsgálta meg, és még a mellette lévő kőoszlop gyanús volt. Próbálkozott mágia érzékelést és identify-t a kőre.
Mikor elkezdte az identifyt, hirtelen egy látomást látott. Egy hajó fedélzetén állt, ami az űrben volt kint. Előtte négy mind flayer egy furcsa gépet szerelt.
Azt érezte attól, akiből látott, hogy egy nautiloidon áll. A mind flayer legyintett egyet, és megszűnt a látomás.
A csapat a délnyugati sarokban egy olyan épülethez ért, amiben rossz érzés kerítette őket hatalmába. Itt több Bane szimbólumot találtak. A termeket átnézve temetkezési, balzsamozási tárgyakat, asztalokat találtak, és egy Bane oltárt.
Titkos ajtó kutatás után egy kriptát találtak, benne egy nagy sírral.
A sírra felfestették: Itt nyugszik Nethalion, Willow férje.
A sír mögötti teremben több érmét, és egy fél méteres arany lovat láttak. Elővigyázatosak voltak, és bezárták a sírt.
Átkutatták a többi épületet.
A vörös kő melletti oszlopban találtak egy titkos ajtót, és ott volt még egy gomb.
A gombok megnyomása előtt Gwendolin összehívta a csapatot. Elmondta, hogy nagyon szimpatikusak neki. Nem szeretne később problémát, harcot, ezért elmondja, hogy ő egy tűz óriás, csak le tudja csökkenteni a méretét. Sámán tanonc, aki úgy döntött, hogy elhagyja a faluját egy kis időre. Megnézi a világot. A kardját kérné el, a varázskönyvét, és egy kevéske pénzt az útjára. Ő ott marad a könyvtárban egy ideig. Sikerült kinyitni a titkos ajtót. Találtak sok értéket ott. Egy mágikus splint mail-t, és egy mágikus baltát, ami egy nemesi családé volt. (Ha olyan tárgyat találtok, ami szépen megmunkált, és van története, annak az értéke sokkal nagyobb is lehet) Gwendolin egy csók után távozott a könyvtárba.
Megkérdezték Willow-t a sírról. Ott a férje nyugszik, aki Halaster tanítványa volt. Nagyon régen házasodtak össze, és lejött ő is ide. A férje meghalt, és utána Halaster halállovagot csinált belőle. Kalandozók segítségével tudta oda zárni. Kéri, hogy ne piszkáljátok. A fél méteres arany ló tartja a sírban.
Miután mindennel végeztek felmentek a városba, elvitték a Xanataros papírokat. Leadták a Szabad Kereskedők szövetségének (Salvador Deli családjának a kereskedőháza). A csatabárdot elvitték a nemesi családnak. Ott elcserélték egy Bag of Holdingra, és egy nagy ünnepélyen is részt vettek.
Másnap felszerelkezve visszaindultak Undermountainba. A kaput használva volt egy kis sérülés, de visszaértek Willow tornyához.
Elindultak le egy szintet. Itt észak felé haladva egy barlangban Umber Hulk páncél darabokat találtak. A teremben kutatva egy lidérc szerű alak érkezett, akit megtámadtak, de nem tudtak megsebezni. Garret-et leütötte, és keresztül haladt rajta. Garret szájában füstöt láttak.

 

2020.10.18

 

A szellem eltűnt. A füst elmaradt. Az Umber hulk-os terembe érve a csapat elteleportált a városba.
Egy elég díszes ruhában lévő elf férfi várta őket. Egy hölgy is volt a terembe, aki a testvérének tűnt.
A szoba nemesi berendezésű volt, középen egy nagy asztal tele mindenféle kajával.
A férfi bemutatkozott, Garand-nak hívják (Nem tudom pontosan, hogy mondtam, ezt nem írtam le)
Ő keresett titeket már a városba, hogy bosszúra szomjazik. De ez kampány volt a Cult of the dragon-nak. Nem a testvérétt kaptátok el Undermountainban.
(A nő közbe átváltozott vörös sárkánnyá, és vissza, mert nem tudták kiről van szó). Azért van itt, mert a cult of the dragon nagyon közel jutott, hogy megidézze Tiamatot, Egy könyvet szereznek meg, akkor nagyon hamar sikerülni fog nekik.

Az apja nem szeretné, ha jövő évben érkezne Tiamat, ezért elmondja nektek ezt az információt. Neki baja nem lesz, ha elbuktok, vagy ha elpusztítjátok a könyvet. Megkaptátok a szint térképét is.
A sárkány pikkely pajzsra cserét ajánlott. Egy ugyan olyan tulajdonságokkal bíró, de nem sárkánypikkely pajzsot. El is mentek Pusztító Björnhöz érte, és elcserélték.
Vissza teleportálták a csapatot. Elindultak a szint közepére.
Egy nagyobb barlangban találtak egy óriási kvarc oltárt. Előtte egy kicsi sárkány teteme, amit két drow vizsgált. Még kettő rejtőzött oldalt. Egy gyors "felvillanyozó" csata után a drow-k elmenekültek.
A sárkány egy faerie dragon teteme volt. Szedtek belőle pár pikkelyt. Egy kis pihenő után tovább mentek. Egy nagy barlangban egy haldokló kőóriást találtak. Ő Gravirok. Egy drakolich győzte le, és valami varázslat van rajta. Megmenteni próbálták, de azt kérte öljék meg. Még Halaster hozta ide őket és törölte a memóriáját. Otto a faerie dragon piszkálta őket sokat. Állítólag lakott itt egy varázsló, de elkapták Halasterék. Teljesítették a kérését, és tovább mentek. Elértek egy hatalmas barlangba. Három méter emelkedő után egy fennsíkon egy régi várat láttak. Egy csomó kultista táborozott ott. Volt 10 teljes vértes katona egy varázsló szerű alak, és a pap, akikkel csatáztatok a sárkány felélesztésekor.
Egy drakolich tör be egy nagy ajtót.
Egy oldalsó járaton pont oda értek, ahol az ajtó volt. Egy irányba lehetett menni. Egy nagy teremhez értek, oldalt kő sárkány fejek. Csak a fehér kőre lehetett ugrani. Salvador a végén elrontotta az ugrálást, kicsit megsavazták.
Átjutva egy terembe értek, ahol egy kőszoborból kérdéseket kaptak a sárkányokról. Ezt gyorsan megválaszolták.

Utána fel kellett ajánlani valami fontosat. Garret egy trófeát ajánlott fel, amit még a kolostorban kapott.
A következő teremben sárkány tojások voltak. Itt nem értek hozzájuk, pedig a kapzsiság elkezdődött. Ez volt a feladat, és kinyílt az ajtó.
Egy nagy teremben egy oltáron találták a könyvet. Az oltár előtt egy fekete sárkány teteme. Amikor bementek megmozdult. Simán leverték, de az oltárról érkezett még egy. Majd utána több ogre.
Na'ren próbálta sokáig kiszedni a könyvet, nem sikerült. Egy dombi óriás érkezése után "Hulla Hopp" Garret segítségével sikerült kiszedni, és elpusztítani a könyvet. Mögöttük megérkeztek a kultisták. Még látták Kilencujjút kimászni fent. Kimásztak. Északon érkeztek meg a nagy barlangba. Kifele indultak, kikerültek pár barlangi medvét.
Felfele indultak Willowwoodba.

 

2020.dec.12

 

Willow-hoz visszaért a csapat. Átadták a faerie dragon pikkelyt. Willow neki is látott a pálca elpusztításának. Egész este tartott. A csapat itt pihente ki a könyvpusztítás fáradalmait. Éjszaka egy sikoltást hallottak a toronyból, és vörös fény csapott ki. Lightarion kivételével a többiek álmukban egy manticore-on lovagló páncélos alakot láttak, aki levadászik valakit, és kiszedi a koponyáját.


Reggel Willowwood déli részét derítették fel. Itt már jártak kalandozók. Goblinokat öltek meg, akik nem csak sima goblinok voltak, hanem vérdenevérek is. Legyőzték mindet.
Találtak az egyik házban egy Malar oltárt. Erre koponyákat pakoltak Voltak régiek, de új koponyák is. Kilencujjú egyből turkálni kezdett, és egy tyrannosaurus jelent meg a teremben. Gyorsan legyőzték. Csak Salvador Delit csapkodta meg.
A toronyhoz visszatérve tudtak beszélni Willow-al. Tőle megtudták, hogy Malar követőit 100 éve legyőzték a kalandozók, elűzték a lovast, de nem tudja, mi lett vele.
A csapat elindult az umber hulkok által kiásott, titkos szint felé. El is értek oda. Egyformának tűnő törpék által épített folyosókon sétáltak. Egy teremben találtak egy Xornt, aki kőtáblákat rágcsált. Lightarion be akart lopakodni a kincséért, de nem sikerült, észrevette. Kiabált valamilyen nyelven, ezt csak Salvador Deli értette. Nem keresett harcot, és itt jártak már duergarok. Tovább haladva több teremben is látták duergarok kincs szerzésének nyomait. Egy nagy ajtót nem piszkáltak. Ide bementek, és több törpe szobrot találtak. A terembe lépve megindultak a szobrok, az egyik ki is mászott a földből. Eléggé levertek mindenkit, és le is lassítottak, de a "hősök" győztek.
A terem mögött egy négy törpe istennek szentelt oltárt láttak, és egy kis tavat. Az oltáron találtak egy adamantine tőrt.
Egy másik teremben könyvtárra leltek. Itt Kilencujjú talált egy térképet. Egy folyosó részt megmutatott. A könyvtár mellett egy étkezőben egy bezárt termet találtak. Bent törpe fegyverek vannak, de nem tudtak bejutni.
Dél felé haladva megtalálták a mellékhelyiséget. Itt lévő egyik szellőzőből Kilencujjú egy béka szerű lényt rángatott ki. Az gyorsan elmenekült.

 

2020.Dec 30

 

Labirintus bejárás. Érdekes történések:


37.: A csapat egy régi fürdő helyiséghez érkezett. A fürdő egy külön szobájában egy szaunát találtak, aminek a falát kiütve kimászott egy nagy tűz elementál. Kilencujjút megsütögette, a kajája lángolva elrohant . Lepörkölte a környezetét.
36. Egy szemétledobó majdnem összepasszírozta Na'rent.
35. Egy köpenyes alakot láttak a folyosón sétálni, de csak egy olyan terembe vezetett, ahol Umber hulkok voltak
34. Egyértelműen harcolni kellett. Egy lényt megöltek, a többi elmenekült.
Itt volt egy külön szobában egy kapu. Egy csukott szemű nőt ábrázoló faragvány van a tetején. A fején egy kulcslyuk, és arra üt rá egy kalapáccsal. A teremben enyhe sugárzás érte a bent tartózkodókat.
33. Négy törpe király szobra volt a teremben, és négy koporsó. A teremben még egy élőholt Bulette ugrált. Sikerült is keveset borogatnia. A négy sír négy törpe királyé volt. Ki is fosztogatták, amit némi necrotic damage kísért.
Találtak nagyon sok pénzt, egy mithrill kardot, és kalapácsot.
47.a: A teremben északi, és déli részen egy kapu áll. Északin goblinok zenélnek a faragáson, délin törpék fogják a fülüket. Az északi kaput sikerült aktiválni, mikor Salvador Deli zenélni kezdett.
47b: Az egész egy körfolyosó. Keletről, délről lehet bemenni, nyugatra egy ajtó volt, és északra is. Amerről mész, csak a körfolyosó feléig lehet eljutni, utána át dob a folyosó másik oldalára. Az északi ajtóhoz nem jutottak el.
Bementek a nyugati ajtón.
15. Egy nagy terembe jutottak. A terem Dumathoinnak a titkokat őrző törpe istennek a temploma. A terem déli részén egy nagy kétszárnyas ajtó.
Egy emelvény tetején három szobor állt. Két kőszobor, és egy vas.
Előttünk négy duergar teteme feküdt. Mögöttük egy oltár.
Ha elindult valaki felfelé, a gólemek megtámadták. Ha nem támadt, és lement, visszamentek a helyükre. Na'ren sokat rohangált fel-le, és James meg a gólemek mögött fel futott az ajtóig. Itt egy szöveget olvasott, amiben Melairbode nevét olvasta, aki egy régen élő törpe király volt.
Visszavonultak, és északon kerestek tovább.
13-12: Egy feldúlt tekercs tároló helyiségben találtak egy mágikus tekercset. Keletre Salvador Deli hangokat hallott. A négyfős drow csapattal találkoztak, akikkel, a faerie dragonnál. Kölcsönös távolságtartás után a drow papnő elmondott pár dolgot:
-Két drow ház él Undermountainban. A House Freth és a House Auvryndar.
A 3. szinten a House Auvryndarnak van egy kis települése. Ide érkezett a 11. szintről Erelnida Auvryndar erősítéssel, aki egy paladin. Ő segítségével űzték el a hobgoblinokat, akik a 8. szintre költöztek. Ott leverték a Bulywug-okat, és most a Yuan-ti-kal harcolnak.
A 8. szint mocsár.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése