2021. július 27., kedd

2021.07.25.
Greyhawk krónikák


Szereplők
Kazim mestertolvaj, felderítő és céhvezér (11. sz. thief tolvaj/4. sz. diviner varázsló) 
Korsós Gardan az alkoholista, korsóval verekedő, szeszfőző harcos (rune knight fighter 10. sz.) 
Csillagszemű félvér elf mindenről IS mindent tudódalnok (lore bárd 13)
Takemura Joshuka, a lobogó köpenyű misztikus kardművész (5. sz. monk /6. sz. war cleric)
Keth, jószándékú zöldbőrű félork harcos (fighter battle master 6.sz.)

2021. július 4., vasárnap

 

2021.06.26

 

Lightarion

James

Na’ren

Salvador

Kilencujjú

Erendilian

 

A csapat ne tervezett harcolni a gólemekkel, inkább elindultak vissza Willowhoz. Egy rövid pihenő után átmentek a 7. szintre, ahol a Cult of the dragon tagok érkezése elött nagy nehezen elpusztították a könyvet.

A Cult of the dragon kultisták még mindig ott voltak egy dracolich és sok munkás társaságában.

A kastélyból pakoltak ki nagyon sok könyvet és értékeket. Egy jelző varázslat aktivizálása után, visszább vonultak, és az északi járatokon próbáltak szerencsét.



A sárkány kultuszosok őröket állítottak a munkásokból. A munkásokat egy humanoid sárkányszerű alak irányította.

Erendilian olyan mérges lett, hogy egymaga is neki ment volna a dracolichnek, de úgy döntöttek, várnak egy napot.

A csendes táborozás után lementek újra. A kultisták elmentek, ezért felderítésbe kezdtek a toronyban. Elég jól kitakarították, csak egy nevet láttak a virágokból kirakva: Maddgoth.

 

Keletre haladva el akarták hagyni a szintet, és találkoztak egy kő óriással, aki bambán bámult maga elé.

Elindultak mélysötétbe. Egy napig utaztak, követve a térképet.  A vége felé közeledve egy kövekkel teli romos teremben egy bujkáló gnómot pillantottak meg. Egy gnóm vándor csapatba futottak bele, akik Stonefield kis gnóm városából érkeztek. Elrabolták pár társukat, és őket keresik.

Két helyet szeretnének megnézni. egyik pókos, a másikról nem tudnak sokat.


Neogi Deathspider
Neogi
A pókos hely volt közelebb, oda mentek előbb. Egy nagyon nagy lebegő hajót láttak, aminek pók formája van. Mindenhol egy méteres pók szerű lények rohangáltak, és pakoltak a hajóba. Meg tudták állapítani, hogy ezek Neogik. Trollokat tereltek a hajóba, amik zombiszerű mozgásukkal tántorogtak befele. Egy koronás ork egy trónon ülve kiabált több orknak. Ezek az orkok furcsák voltak, máshogy néztek ki, mint a sima orkok. Nagyobbnak erősebbnek tűntek, és egy 40 fős nehézpáncélzatú csapatuk szállt be a hajóba.

Egy csapat drow érkezett, akik egy vörös kristályt hoztak rabszolgákért cserébe. A Neogik körbe fogták a kristályt.

Megnézték a másik helyet is, ott egy duergar bányát találtak. Rabszolgákat vittek le a bányába
dolgozni. Látták, hogy a palotából egy mind flayer érkezett rabszolgákért. A gnómok a bányába indultak, a csapat a kastélyba. Ott három lebegő csápos beholder szerű lénnyel küzdöttek, akik a begyorsuló Na’ren-nel kitapétáztak. Kilencujjúra nem hatott az
elmetrükkjük, lelövöldözték őket.

A második szinten csápos gyíkemberekkel, és egy csápos gólemmel csatáztak. Itt volt egy csomó papír.

A harmadik szinten a toronyban még legyőztek a mind flayert és pár devourert, és két gyíklényt.

Amit rosszul mondtam, a torony másik szobájában is volt egy íróasztal, tele sok papírral, és egy kőmedence tele kicsi kukac szerű lényekkel.

A folytatás következik....