2021. július 27., kedd

2021.07.25.
Greyhawk krónikák


Szereplők
Kazim mestertolvaj, felderítő és céhvezér (11. sz. thief tolvaj/4. sz. diviner varázsló) 
Korsós Gardan az alkoholista, korsóval verekedő, szeszfőző harcos (rune knight fighter 10. sz.) 
Csillagszemű félvér elf mindenről IS mindent tudódalnok (lore bárd 13)
Takemura Joshuka, a lobogó köpenyű misztikus kardművész (5. sz. monk /6. sz. war cleric)
Keth, jószándékú zöldbőrű félork harcos (fighter battle master 6.sz.)


Az öntudatra ébredt gombára omlott barlang kiásása közben egy gigantikus kétfejű krokodil rontott a munkásokra, de szerencsére a csapat résen volt és könnyedén elbántak vele. A tetemet vizsgálgatva kiderült, hogy számos "orvosi" beavatkozás látható rajta: vágások hegei, varratok és a szeme felett teljesen használható emberi szemek. Csillagszemű arra jutott, hogy vagy egy magányos őrült kísérletezett a lényen, vagy a Skarlát Testvériség egy projektjével találkoztatok.
A tudós bárd varázslatos felderítő szemeket küldött a kroko fészkébe és kiderült, hogy az kapcsolatban állt a városi csatornahálózattal. Mivel semmi érdekeset nem látott benne a változó magasságú szennyvízen kívül, ezért a csapat kihagyta a csatorna-túrát.


Közben érkezett egy libériás inas, aki meghívta a társaságot Deolon Arkhón esti partijára. Erre megpróbált a csapat rápihenni, de reggel tompán sajgó fejjel ébredtek (-1 PROF bonus mindenkinek), mert kezdi megviselni a szervezetüket a Csontsárkány léleklopása. Azért készültek becsülettel, aki tehette új és díszes ruhát vásárolt és rendbe szedték magukat. A parti jól sikerült, főleg miután kiderült, hogy Kazim, Gardan és Takemura egy másik világból érkeztek. Kazim, Gardan és Kath nem is fogta vissza magát, kihasználták az ingyen piát és népszerűséget, még egy afterpartyra is elmentek a Daithine nemesi családhoz. 

Deolon Arkhón




A buli alatt az Arkhón kihívta a csaptot egy titkos szobába, ahol információkat adott nekik arról, hol találhatják Bíborsárkány lélekkövének másik felét: Yara tornyában. Yara egy elfeledett, ősi isten papja, aki három évtizede érkezett Ameido párás dzsungelének mélyéről, és a tornya két nap alatt épült fel. Úgy tűnik szövetséget kötött a sárkánnyal és ő őrzi a lélekköve másik darabját. Ráadásul a kémei egyre sűrűbben jelennek meg a városban, próbál befolyást szerezni.




Miután kipihenték a mulatozás okozta fáradalmakat, a csapat felkereste Yara tornyát. Rövid felderítés következett: az alagsorban tiszta, jól kiépített barakkot találtak pihenő őrökkel és 4 hatalmas, ketrecbe zárt oroszlánnal, az udvaron pedig 8 őr mászkált. 
Az előörs kinyitotta a kaput, a csürhe betódult és levágták szegény őröket majd berontottak a torony első szintjére. Itt drága kőpadló, drága falikárpitok, kellemes félhomály, tisztaság volt, továbbá le és fel vezető lépcsőket és egy fekete kőből készült hatalmas pók szobrot találtak.


A második szinten egy márvány padhoz bilincselt magas, kopasz, ufószerű teremtményre bukkantak, aki mentális úton tudott kommunikálni. Elmondta, hogy Yag Koshának hívják, és réges-régen érkezett a Yag bolygóról számos társával együtt. Yara csellel fogságba ejtette, szárnyait levágta, megvakította és bilincsbe verte, majd lassanként minden mágikus tudományát ellopta. Azt kérte, hogy öljék meg, de a csapat nem ilyen jószívű, rácsukták az ajtót és hagyták tovább szenvedni 😃
Volt itt még egy szoba, számos ritka és/vagy érdekes térképpel.
Közben az is kiderült, hogy bizonyos varázslatok adott szinteken nem működnek a toronyban. 
A harmadik szinten Yara dolgozószobája és egy kisebb könyvtár volt. Mindkét helyiség rendkívül gazdagon és kényelmesen volt berendezve.
Yara

A negyedik szinten az egyik ajtón benyitva Yara személyes lakosztályában találták magukat! Epikus csata vette kezdetét, amelyet a gonosz pap egy Sebek okozása varázslattal nyitott (sok d10+35=69 necro damage Korsós Gardan ellen). Yarának és testőreinek volt ideje előkészülni, volt itt Holy Aura (lvl8), Death Ward (lvl4) és Poti of Invulnerability, de Csillagszemű Dispelje után már csak a poti maradt aktív...Ezután Yara nem sok vizet zavart, a bárd Counterspellje (némi Kazimos Portenteléssel) mindent sötét mágiát megakadályozott. Korsós iszonyat mennyiségű sebzést fogott fel és nem keveset ki is osztott Takemura mellett, a testőröket és a papot főleg ők hárman intézték el, az idő közben hátulról lecsapó, 10' Silence aurával rendelkező oroszlánokat pedig a sűrűn árnyékbokszoló Keth és a single target fireball sebzésű Kazim kaszabolták le. Ez kifejezetten jó volt, mert ha az oroszlánok eljutnak Csillagszeműig, akkor valószínűleg könnyedén kivonják a forgalomból és pápá Counterspell. A remek csapatmunkának köszönhetően a fosztogató kalandozók nyerték az epikus csatát.
Mikor a társaságnak sikerült végre szusszannia egyet, akkor érezték meg, hogy a talpuk alatt alig érezhetően remeg a torony...

Dátum: 587.11.04. /49 (ennyi napotok van, amíg a lelketek végleg a csontsárkány mancsába kerül)

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése