2021. március 15., hétfő

Guild kalandok - Forgotten Realms - LKrisz #1

 

2018.11.06

 

Helyszín: Waterdeep
Időpont: 1489 DR

A második Sundering 1484-1488-ig tartott. Északot eléggé átrendezte az Orks of Many Arrow klán.
Az északi városok szövetségre léptek ellenük, aminek 1488 DR-re vége lett.
1489-ben waterdeepben sokan azt beszélték, hogy Waterdeep elvesztette az első helyét, és most Baldurs Gate a legfontosabb város Sword Coast-on.
Waterdeepben a Guildok már nyíltan azt hangoztatták, hogy a lordok elvesztették az erejüket. Egyre gyakoribb pletyka, hogy a Guildoknak kellene irányítani. Azt elfelejtették, mikor a guildok irányították a várost, majdnem teljesen elpusztult.
A lordok száma megcsappant egy hatékony orgyilkos akció miatt.
Engedményekre kényszerültek a Guildokkal szemben.
Mivel sok a tennivaló, vissza kell állítani a rendet, engedélyezték a guildoknak a pár fős probléma megoldó csapatok felállítását. Minden csapatban kell lennie egy nemesi csatlósnak, ez volt a kikötés.
A játékosok is egy ilyen csapatot alkotnak. A főtéren van a gyülekező.
Több klánvezető is beszédet mond.
Négy "Csoport" emelkedik ki, akikre a legjobban figyelnek.
-Thorgin Ironsmith (Most Carefull Order of Skilled Smiths and Metalforgers)
Ő azon van, hogy a lordok kezében maradjon a hatalom.
-Keserő Úr (Guild of Apotecaries and physican)
Az irányítást átvevők fő szószólója.
-Zuzeena Qeldur (Sok kis bolt tulajdonosa, kereskedők szószólója)
Keserő Úr támogatója
-Kapitány Bueran (Tengerészek támogatója)
Sokat nem lehet róla tudni.
A csapatok megalapítása után nagy mulatság kezdődik a városban.
 A csapatot egy kocsmában ébresztik az Átmulatott éjszaka után.

A mellettük levő kocsmában, ami a Yawning portal nevű kocsma, egy nemes fiatalokból álló csapat leereszkedett turistáskodni Undermountainba.
Az őrök követték, de elbújt.
Arra a kérdésre, hogy "ki az a bolond, aki utána megy" kérdésre a "Hát ti." 
A csapatot a nagy kosárban leeresztették Undermountainba.
Egy nagy terembe érnek le. Ezt törpék építették. A teremben észak és dél kivételével mindenhol törmelék van.
Észak felé szökött el a nemes. Arra indulnak.
Az északi folyosó kb. 5 méter után nyugatra fordult.
Itt csata nyomait, vörös és zöld vércseppeket találtak.
A nyomok nyugatra vezettek. Megtalálták még a nemes ruhájának egy darabját.
Elindultak nyugatra, követve a nyomokat.
Kb egy óra után egy olyan részre értek, ahol a folyosó teteje beomlott. felette egy nagyon nagy barlang látható. A barlang mennyezetén vastag pókhálót láttak.
Átlopakodtak, csak sajnos a fáklyát nem oltották el, simán kiszúrta a pók.
Törpét hátba ütötte, aki majdnem meghalt. De ez után a póknak már nem volt sok esélye.
Egy órás pihenő után tovább indultak.
Még egy óra nyomkövetés után egy T elágazásnál megtalálták egy törpe és egy ember holttestét. Volt még ott egy rabló holtteste is.

A halott törpénél volt egy térképész doboz. Azt kiborította valaki és kivettek egy térképet, ami a környéket ábrázolta.
Volt rajta egy "Kincs?" felirat egy dél felé levő szobánál.
Ezt a térképet több példányba másolták le. Nyugatra egy bánya? felirat található kb. két órányira.
A csapat tovább indult nyugatra. Kb egy óra séta után falakban lyukakat láttak. Balázs előre ment, és észrevette a lyukakban koboldokat.
Nem támadta meg őket, kommunikálni akart.
A koboldok is hajlottak erre, nem támadnak, ha kapnak kaját.
Balázs egy adag kajája nem volt elég, de Szeipusz felajánlott egy heti élelmet, és az elég lett.
Még egy óra séta után egy szakadékhoz értek. A szakadékon egy híd vezetett át a túloldalra. A szakadék elején két goblin állt egy harang mellett.
Gyorsan végeztek velük, mielőtt riadoztatni tudnak.
A harangból egy kis zsinór vezetett a túloldalra, ezt elvágták.
A túloldal egy törpék által épített kőajtót találtak. Ezt kinyitva egy előtérbe értek. Ott bányász szerszámokat tároltak.
A következő teremben szembe egy barikád, oldal 4 ajtó.
Két ajtó folyosóra nyílt, másik kettő egy szobába. A folyosóról dobok hangja hallatszott ki.
Itt megfordult a csapat szerencséje, őket lepte meg négy goblin íjász. Az első sor hamar elesett. Törpe és Szeipusz még egy ideig ellövöldöztek, lassan leszedték a goblinokat.
Mivel voltak sérültek egy óra pihenőt rendeltek el.
Majd a következő szobában egy nagy kondért láttak, egy goblin ott főzte a nemest. A kondért nézte egy gnoll, és két goblin dobolt.
Itt gyorsan győzedelmeskedtek a meglepetésnek hála.
Sajnos a nemest nem tudták megmenteni, az egy óra pihenő alatt megfőzték. A testtel elindultak vissza.
Visszafele semmilyen különleges esemény nem történt.
A nemesek nem örültek, hogy nem sikerült élőben visszahozni, de legalább elhozták a testet.

A csapat másnap reggel megint útra kész.
Meg kell keresni a kincset.
Egy arany fejenkénti díj kifizetése után leengedik őket Undermountainba.
Négy órát sétáltak, és eljutottak a Kincs? felirathoz.
Egy díszes terembe jutnak, ahol a törpéket bányászat közben ábrázolták.

Valakik előttük "Az egyik törpét belenyomták a falba" és kinyílt egy titkos ajtó.
Egy nagy terem van mögötte. Tároló állványok, amin bányászathoz használ eszközök vannak. Ezek egy részét elvitték. Voltak dobozok is, azokat bezúztak, és kifosztották.
Tovább kutatva a teremben még egyszer "Az egyik törpét belenyomták a falba", és kinyílt egy rejtekajtó. Mögötte egy folyosó.
A folyosón találtak egy csapdát, amivel leomlott volna a plafon.
A folyosó végén egy kör formájú terem. Közepén egy emelvény, rajta egy nehéz fémveretes törpe könyv. Mirabar története címmel.
Követik keletre a nyomokat. Kb egy fél óra után megtalálnak négy hullát. Mindegyiken rajta van Xanatar jele. Teljesen ki vannak fosztva. Új nyomok vezetnek dél felé.
A nyomok egy csigalépcsőhöz vezetnek.
A csigalépcső alján egy dokk található. Itt folyik egy barlangi folyó.
Nagyon sok fadoboz volt ott a dokkban.
A folyón egy hosszú csónakba négy ember épp dobozokat pakol be.
A csapat meg akarta őket támadni, de mielőtt lőttek volna, Béla megindult az emberek felé, és valamilyen ismeretlen nyelven beszélt velük.
A hajóval le tudják vinni őket a folyón, egy helyre, ahol valami rablók tanyáznak. Ők lehetnek Xanatar emberei.
Megérkeztek a csónakkal. Csak egy úton lehet tovább menni.
az út négy irányba ágazott el. A nyugati, és északin voltak lábnyomok, a keletin nem.
Elindultak nyugatra. Egy nagy termet láttak. A terem közepén rabszolgák, és három rabló ruházatú alak, meg egy vörös ruhás pap.
Mielőtt megtámadták volna őket, láttak még a fal mellett két drow-t.
Gyorsan végeztek a drow-kal. A pap, és a kísérői beugrottak a lyukba.
Kiszabadítják a rabokat. A rabok szerint a drow-k és a pap összedolgoztak, valamit kerestek. A drow-k hozták az embereket.
Követték a papot a lyukba. Egy romos alsóbb szintre értek.
a pap és emberei elmenekültek. Megtalálták őket, a pap egy oltáron lévő vörös kőre varázsolt.
Egy lövés után szétrobbant, a kőbe fekete energiák áramoltak. Az energiák létrehoztak egy portált, amiből egy ogre csontváz lépett ki.
A lelőtt rablóból is kijött egy energia, és egy csontváz érkezett.
Egy gyors csatában legyőzték a csontvázakat.

 

2018.Dec.16

 A csontvázak legyőzése, és a kő sikertelen elvétele után a csapat elkezdte kifaggatni a megmaradt rablót. Megtudták, hogy a pap egyességet kötött a sötét elfekkel, hogy lejusson az elhagyatott törpe városba. Úgy tudja, hogy nincs ide másik járat. Felvitték a rablót a felsőbb szintre. rabok már elindultak valamerre. távolból sikolyt lehetett hallani, de nem foglalkoztak vele.

rablót elengedték, és elkezdték felderíteni a törpe romvárost. A járat elágazott északra és keletre.


Elindultak észak felé. Egy csapda elkerülése után egy kőajtót találtak a folyosó végén. Az ajtót kinyitva egy emelvényes terembe jutottak. Itt volt egy réz szint, egy ezüst szint, és egy arany szint.
A réz szinten állt két kőszobor, az ezüst szinten két kőszobor és két large kőszobor, az arany szinten meg egy huge kőszobor.
Beléptek a réz szintre. A szobrok megtámadták őket. Az első szobor egy burning hands-al köszöntötte őket. Mivel nem volt ütőfegyverük, nagy kínlódással, és hátrálással leverték. Szellemkezet felhasználva átkutatták a rezet, és találtak pár értékes tárgyat.
A falat meglesve a réz szinten törpéket láttak, akik orkokat égetnek.
Ezüst szinten törpéket láttak, akik tűzgolyót lőttek az orkokra.
Az arany szinten meteor esőt lőttek az orkokra.
Hosszas tanakodás után nem kísérleteztek az ezüst szinttel.
Elindultak keletre. Itt találkoztak egy harcossal és egy varázsló szerű alakkal. Kiderült, hogy egy folyosón csúsztak le ide, elkeveredtek az eredeti csapatuktól.
Rövid társalgás után együtt indultak tovább.
Egy hatalmas barlangban találkoztak a két alakkal. barlang mennyezetét három oszlop tartja. közepén egy folyó folyik át. A folyón két hídon lehetett átkelni. z oszlopokon véséseket találtak, ami leírás volt az itteni eseményekről.
Tiszta vizű folyó. Béla nézelődött a vízben, és talált pár gombát.
De az nem akart kijönni, csak egy large rákkal együtt. Szegény nagyon gyorsan kiterült.
A nagy termet elhagyták észak felé. Az északi folyosó le volt omolva. Itt titkos ajtót kerestek. A keresés közben éneklést hallottak a nagy teremből.
Páran visszamentek leskelődni. Kb. 20 zombit láttak, akik az oltáros terem felé tartottak. Hangosan énekeltek, némelyiken hínár is volt. mozgásuk nem tűnt zombinak. 20 perc után indultak visszafele, az egyik kezében a piros kő volt, és hangosan ujjongtak, hogy megtaláltuk.
A csapat követte őket távolról. (Elfelejtettem mondani, hogy volt egy beomlás, amit kiástak.)
Sok nyílás mellett mentek el, úgy tűnt, nem félnek semmitől. El se tévedtek.

Fél óra után találtak pár fekvő hullát, rajta xanatar szimbóluma. Követték a zombikat tovább.
A zombikat megtámadták pókok. Egy meghalt, levágták az összeset. A zombi testéről egy amulett szállt oda a társa amulettjéhez.
A zombik két óra után egy kötélhez értek. Felmásztak rajta. Páran utánuk mentek. Egy kis csónak várta a zombi csapatot, majd elhajóztak egy kalózhajóval.
A csapat ez után megkereste a xanatar hullákat. Követték a nyomaikat.
Egy hatalmas barlangban egy csomó sátrat láttak. Bőrpáncélos alakok sürögtek-forogtak mindenütt, a tábor közepén egy Beholder lebegett.


Gyors taktikai visszavonulás után úgy döntöttek körbejárják a folyosókat. Nem találkoztak ellenséggel, megtalálták a "lecsúszottak" csapattársait. Sajnos nem voltak életben. Ki is fosztották őket.
További keresésnél nem találkoztak ellenféllel. Találtak egy termet benne zöld trutyi tóval. A partján ehető gombák nőttek.
Ez után elindultak vissza a hármas elágazáshoz. Az északi részen találtak egy Lloth oltárt. Északi termekben a drowk-k szállására leltek, és a következőben ketreceket. Itt egy folyosó vezetett egy létrához. A létra pedig a csatornába vezetett.
A harmadik járatban egy rabot találtak, benne egy hosszú tüskével.
Itt egy manticore fészket találtak.
Visszatértek a városba, és leadták a megszerzett információkat. a másik csapat két maradék tagja hivatalosan csatlakozott hozzájuk.

A zombi kalózok táboráról kaptak információkat, és, hogy jó lenne megkeresni. El is indultak információt szerezni a halászoktól. Azok látták mindenfelé a kalózokat. kibéreltek 20 aranyért egy hajót, és elindultak északra.
Kb. egy fél nap hajózás után találtak egy zátonyra futott kereskedőhajót.
Ott goblinul kiabáltak. Persze nagy lelkesen meg is támadták a lényeket, akik hobgoblinok voltak. Gyorsan sikerült elijesztenie a hobgoblinoknak a csapatot, megnyerték a csatát. Csak azért tudtak elmenekülni, mert a hobgoblinokat jobban érdekelte a fosztogatás.

 

2019.jan.02

 

A csapat a gyors menekülés után folytatta az utat észak felé. Estére letáboroztak, és pihentek.
Másnap tovább indultak.
Este folyamán egy úszó hullát láttak a vízben.
Kihúzva, és megvizsgálva egy pentagrammát találtak a mellhasán. Egy zombi volt, aminek szétvágták a fejét.


Még egy-két óra hajózás után elérték a főutat. Ott kb. 100 zombi támadott egy karavánt. A karavánt két ogre (akik eredetileg nem ogrék voltak, csak átváltoztatták őket) védte. Az egyik páncélos harcos, a másik varázsló.
A vándor észrevette a zombit, amelyik irányította a csapatot. Amint lehetett rá is lőtt. A zombi egyből menekülni is kezdett, mire a többi 100 is megindult.
Mivel segítették legyőzni a zombikat, a karavánmestertől kaptak jutalmat.
A vándor követni kezdte a fő zombit. Megtalálta, amint épp egy csónakkal evez egy kalózhajóra. A csapat persze egyből megtámadta, mire ballisztákat töltögettek a hajón. A zombi fel tudott mászni a hajóra, mire a csapat visszavonult.
Az ogre-ktől hallották, hogy van egy rablótanya egy napnyira innen.
Azt is, hogy északra van egy karaván pihenő, ott az öreg Sam tud pár dolgot mondani a kalózokról.
Először a rablókat keresték meg. Első este két órára egy erdőtől letáboroztak. Majdnem az őrködés vége előtt az őrt le-javelinezték.
Majdnem az orkot is elkapták, de túlélte. A támadót, és egy rossz rejtőzködőt simán levertek.
Reggeli után az erdőben akartak pihenni, de ott támadás érte őket. Egy döntetlen után a Bugbearok, és az orkok visszavonultak az erdő mélyére, és csapdák miatt nem tudta követni őket.
Pihenés után elindultak, és felszámolták a csapdákat.
Az erdő közepén egy régi erdészházra bukkantak. Innen kipakoltak mindent, és elindultak nyugatra.
Kb. egy hete egy szekér ment innen északra.
Követték a nyomokat, és kb. öt óra után az orkok valami nagy lénnyel találkoztak, és elindultak északnyugatra. Rövid tanakodás után úgy döntöttek, hogy elindulnak vissza a hajóhoz.
Észak felé hajóztak tovább. Megérkezve a pihenőhöz, találkoztak öreg Sam-mel. Az öreg elmeséltek, hogy a Moonsea szigeteknél régebben elloptak négy drágakövet. Ekkor a szigetek déli részén valamilyen élőholt energia terjedt el. A kalózok akkor lettek élőholtak. A medáljuk tartja őket egyben. Ha egy osztag minden tagja elveszik, akkor lehet megszerezni a medált, és elpusztítani. Ha a medál hordozó túléli, az osztag összes tagja visszatér, csak kell egy hulla.
Ez után elindultak vissza a városba.
Két és fél nap hajózás után visszatértek a kifosztott hajóhoz.
Át is nézték a hajót. feltűnt, hogy a partról lesik őket.
Miközben a barlang felé tartottak, egy villám csapott le a hajójuk közelében.
Megtalálták a hobgoblinok barlangját. Itt kisebb csata bontakozott ki, és most nem a hobgoblinokkal volt a szerencse.
A barlangjukban találtak egy csomó pénzt, és egy holló szobrot.
A hajóhoz visszatérve, eltűnt a halász.
Visszatértek waterdeepbe. A halász családja már várta őket. A csapatot bekérték kikérdezésre.

 

2019.02.25

 

A Csapat visszaérkezett a városba.
Nem szerették volna átadni a hajót, de mintha sokan tudták volna, hogy mikor érkeznek, mert már várták őket.
Kint volt a halász családja, és várták vissza a hajót.
Mivel a halász nem érkezett vissza nagy sírás kezdődik.
Ekkor egy hintó érkezik, és kiszáll egy díszes ruházatú, nagyon csinos hölgy.
A csapathoz indul. Ő egy lord, és kivizsgálni jött az ügyet. A neve Lady Stormshield. Az order of the Gilded Eye lovagrend vezére.
A hajót vissza kell adni, és kivizsgálja az ügyet. hét nap múlva keressétek fel a lordok házában.
Félszemű és kampókéz is várta a csapatot. Találtak a régi lejáratukban egy járatot, amit még nem láttak.
Itt két ajtó van. egy medál nyitja ki őket. ők elindulnának az egyik irányba, míg a csapat a másikba.
Persze el is indultak egyből. Csónakkal leeveztek Undermountain-ba. Két óra hajózás után kikötöttek.
Egy óra séta után lefele vezető spirális lejtőhöz értek. lefele haladva egy pár perc után elértek egy oldalsó folyosóhoz. Pár méter után egy félkör terembe jut a csapat.
Itt kampókéz kinyitja a két ajtót, és lehet választani, merre megy a csapat.
A jobb oldalin indultak el. A falat mindenhol sakál motívumok borították.
Az ajtó becsukódott mögöttük.
Elindult előre a csapat, és a folyosón csapdát találtak.
Először egy dart lövőt, amit nem sikerült hatástalanítani. Utána egy leszakadó padlót.
Egy méteres lyuk volt a földön, alján karók. oldalt volt egy perem. A vándor megpróbált átugrani, ami sikerült is, de ekkor megpörkölődött.
Elég hosszú folyosó volt, találtak még egy csapdát.
Ez mágikus csapda volt a két falon. Sikeresen átjutottak rajta.

A folyosó végén egy csapóajtót találtak, alatta egy 10 méter mély verem. a jobbra tartó folyosón három félméteres rúna volt a padlón és a mennyezeten. Bécó épp keresgélt, amikor Törpe Ati egy kézzel megpiszkálta a rúnákat, és hirtelen a rúnákból hatalmas szél keletkezett, lefújta Bécót a gödörbe. Itt a rá kötött kötél mentette meg.
Ezt a csapdát is kikerülték. Egy nagy terembe jutottak. A terem közepén egy csapda húzódott. A csapdán átjutva megtámadta őket két pokolkutya.
Eléggé lepörkölte a csapatot a két kutya. Egy kis pihenés után tovább indultak. Egy vékony folyosón láva csapdát találtak. A mennyezetről folyt le. Gyorsan sikerült kideríteni, hogy ez illúzió. Átjutva a következő folyosóra, ott megint egy veremcsapdát találtak. Ezen átjutva egy lemez lökte vissza Bécót. Majdnem beleesett a verembe.
A folyosó végén jobbra kanyarodva egy nagy terembe jutottak.
A terem vége összedőlt, és egy barlang jött létre a végén. Ott egy elektromos áram gömb látható.
Előtte egy páncél állt, kesztyűben egy kétkezes balta.
Hosszú pihenés után megtámadták a páncélt. A varázslatok nem megfelelően működtek a csata közben, csak azok, amiket a páncél kapott.
Sikerült leverni az ellenfelet. De a darabjai lassan másztak vissza a terem közepére.
Az elektromos gömböt két pálcával sikerült semlegesíteni. A gömbben egy sakál fejű alak megköszönte a segítséget. Azt várta, hogy ki tudjon szabadulni. Majd eltűnt. Sikerült kiteleportálni a teremből, és lassan megérkezett kampókéz és félszemű is.
Visszaértek a városba. Mindenki elindult a saját ügyeit intézni.
Reggel megtudták, hogy több feladat lenne a városban.
Első egy fogadó sörkészletének elrablása volt.
A csatornán keresztül betörtek egy törpe kocsma pincéjének padlóját.
Elloptak 15 hordó sört. A csatornában követték a nyomokat, és a kereskedelmi negyed egy kocsmájában megtalálták a hordókat.
A második feladat a temető negyedben meghalt nemesek gyilkosát keresték.
A nemesek bementek a temetőbe, és végeztek velük karddal.
A nyomokat követve a temető régebbi részébe értek. Itt egy csomó sírt találtak kiásva. a testek nem voltak benne.
A nyomok egy kriptához vezettek. A kripta teljesen üres volt, falapokat találtak, amiből dobozt lehet összerakni. A kripta végén találtak egy lejáratot.
A lejáratnál egy mágikus csapda védte a járatot. Ez sajnos fel is robbant.
A járat alján egy csomó szétvágott testet találtak. A folyosó végén egy 1X1 méteres menekülő járatot találtak.

 

2019.03.17

 

Hosszas tanakodás után a vándor átmászott a járaton, és nem talált csapdát.
A kripta mögött egy szekeret találtak. Ez a kereskedőké lehetett a címert lekaparták. A szekérre pont ráfért két láda. A nyomait követve a déli kapu felé távozhatott a szekér. Elértek a déli kapuhoz. A kapunál a sorcerer kifaggatta az őrséget, de ők nem láttak semmit. Lehet az éjszakaiak láttak valamit.
A csapat ott maradt a kriptánál, csak a sorcerer ment a könyvtárba.
Ott megtudta, hogy a kriptát kétszáz éve vette egy Feketeszakál Barns nevű illető. De a kétszáz év alatt senkit se temettek oda. Visszafelé érkezve a temető negyedbe belépve a sorcerer észrevett egy vörös köpenyes, aszott kezű alakot. Az alak elindult kelet felé. Megérkezett kevés várakozás után a vörös csuklyás alak, és egy tűzgolyót lőtt a kriptába. Ezzel elindított bent valami robbanásokat, mert a templomban több robbanás hallatszott. varázsolt még egyet, és eltűnt. A templomban a hullák is elégtek, volt alattuk több tűz csapda.
Ez után a sorcerer kifaggatta az éjszakás őrt is. Ő mondta, hogy gyakran jött a szekér, és egy bebugyolált alak fizetett neki. Utoljára azt mondták, hogy már csak takarítani kell, itt végeztek.
Másnap több felé vált a csapat. A sorcerer, és a bárd a könyvtárba ment, és ott találtak adatokat a kripta tulajairól. Egy kereskedő ház volt, akiket elítéltek kalózkodásért. A városon Bellül nincs már régi épületük bent, de egy órányira van egy ház, ami az övék volt. El is indultak oda.
A vándor kérdezősködött. a piros köpenyes után. a keleti folyó kapun távozott, ott ment ki a szekér is. Egy óra után talált utat, ami egy házhoz vezetett. Itt érte el őket a könyvtáros csapat.
Visszamentek a csapatért, és elkezdték felderíteni a házat. Ott belefutottak két wight-ba, és a zombi csapatába. A házból távolodott egy csapat. A zombikkal gyorsan elbírtak, a wightok elmenekültek. A másik csapat kihajózott. Némi lövöldözés után (Persze sokkal jobb lett volna, ha ismerem a varázslatokat) elhajóztak. A csapat visszatért a városba, és leadta a feladatot.
Másnap elindultak tíz őrrel, és a karavánnal dél felé, hogy megtalálják, ki pusztítja el a karavánokat. első este megtámadta őket két dombi óriás. Hat őr elvesztése mellett, könnyen megverték őket.
Az óriás barlang megtalálása után visszamentek a városba.
Még két nap maradt a meghallgatásig.

 

2019.09.22

 

A két napban néhány új hirdetés is kikerült a faliújságra. ezek közül az egyik egy kincskeresés volt undermountain-ban. A csapat rövid hezitálás után az undermountain kutatást választotta. A yannig Portal fogadóba mentek, és megkeresték a hirdetés feladóját.
A hölgyet Sylvia Cloudwalker. Egy platemail-ba öltözött elf harcos nő. Van egy térképe, amely egy kincses helyre vezet. El is indulnak gyorsan. A dungeon szinten több órát haladnak, mire megtalálják a lejáratot.
Ez úgy néz ki, mintha egy nagy lény ásta volna lefele. Felderítők lelopakodtak, és körülnéztek.
Lent egy termet találtak, ahol gombák nőttek. a terem közepén láttak egy lyloth-nak szentelt oltárt, az oltáron egy holló szobor kőből. Körülötte egy drow nő, és négy drow férfi imádkozott.
A felderítők visszatértek a csapathoz. Ekkor egy kiáltást hallanak lentről.
Mire lemennek, már nincsenek ott a drow-k.

Több órán át követik a térképet. Egy nagy terembe jutnak, amit törpék építettek. Egy nagy terembe jutnak, ami közepén egy vörös sárkány, és két umber hulk. A vörös sárkány rálehel a csapatra, de a tűz nem érte el őket. A sárkány meglepődött rajta a csapattal együtt. Ekkor Sylvia átváltozott egy ezüst sárkánnyá. A két sárkány összecsapott. A csapatnak a két umber hulk maradt. A vándornak megtetszett az egyik umber hulk szeme, és pár nagyobb ütést bevittek, de legyőzték őket. A sárkány próbált menekülni, és lelehelte a fél csapatot. Elmenekülni nem tudott, a vándortól megkapta az utolsó lövést.
A gyógyulás után körbe néztek a teremben. Találtak papírokat, amik egy kincshez vezetnek. Két rejtekhely mögött találtak több kincset.
A kincskeresés közben szakszerűen feldolgozták a sárkányt.
Visszafele haladva a dungeon szinten egy hatalmas csapat csoszogását lehetett hallani. A felderítők több száz zombit láttak a járatban haladni, akiket kalóz élőholtak tereltek. Ezt látva, inkább a városon kívüli kijáraton mentek ki.
A város fele közeledve látták, hogy csata van mindenfele. A zombikat leverték, mert várták őket.
Másnap a város főterén kihirdetik, hogy egy guild csapat figyelmeztette a várost a támadásra.
Megneveznek több sikeres csapatot is.
A lovagnőnél is meg kell jelenniük. Nem találták őket bűnösnek.
Itt három út volt előttünk:
- Elindulnak a Moonsea szigetekre, felderíteni, honnan jöttek a kalózok.
- A városban maradnak, és vagy helyi, vagy városon kívüli feladatokat látnak el.
- Kilépnek a guild rendszerből.
A harmadik megoldást választották. A saját szakállukra dolgoznak, nekik ne parancsoljon senki.
A sárkány pikkelyekből megbízást adtak egy kovácsnak pajzs készítésére.
A maradék pikkelyeket bankba rakták.
Az egyik nemesi házból meghívást kaptak ebédre. Az ebéden kiderült, hogy Sylvia családja fogadta őket. Édesanyját lorddá választották.
Megköszöni a csapatnak a segítséget, hogy nem hagyták a lányát meghalni.
Szeretné, ha csatlakozna Sylvia a csapathoz, de ezt nem ingyen szeretné.

 

2019.12.14

 

Szilvia családjától távozva, több céhes csoportot látnak az utcán sétálni. Megtudják, hogy a kalandozók a zombik elleni csata megnyerése után a Yanning Portal fogadóban gyűlnek össze egy kis ünneplésre.
A csapat el is ment a fogadóhoz, ott kifizették a belépőt. A fogadóban varázstárgy cserére is volt lehetőség, de senkinek nem volt megfelelő.
Bécó megtudta még Sylviától, Hogy a családja csatázott egy Drakon nevezetű családdal, akik vörös sárkányok. A családdal a spellplague idején történt valami, ami megváltoztatta őket. Most már nem csak magányosan élnek, hanem egybe maradt a család.
A buli lezajlott, reggel másnaposan ébred a csapat. Megérkezik hozzájuk a kovács, hogy a Peti alakjában valaki el akarta vinni a pajzs alapanyagot, de elég szétszórtan beszélt, és elzavarta. ( Itt szólnom kellett volna, hogy nincs meg a banki kivételi utalvány, de elfelejtettem, bocsánat).
Nagy nehezen magukhoz tértek, és elindultak Sylviáék családjához, a megbeszélésre. A ház előtt már két őr állt. És bent is láttak többet.
Mint kiderült, a városba érkezett két személy, akikről azt tudják, hogy a Drakon család tagjai. Egyik a család harcmestere, aki azt hangoztatja, hogy megkeresi aki lelőtte, és megnyúzta az öccsét. A másik egy nő, a fegyvermester testvére (Ern és Yezebel, a neveket kihagytam).
Még egy hír van, hogy a városban ketten meghaltak, akik lycantropiával voltak fertőzve, és egy holló tollat találtak mellettük.
Kapott a csapat még egy varázstárgyat, amit nagy nehezen kitaláltak, mi legyen. Egy Sunblade.
Ezután a törpékkel kereskedtek, vásárlások stb.
Kinyitották a törpe könyvet. Egy frissen tartó varázslat van rajta, ami nem engedi romlani az állapotát. Egy kb. ezeréves könyv lehet, ami törpe településekről ír.
Maci elindult megállapítani, hogy Lycantrop-e. A Lathander templomába, és kiderült, semmi baja. Visszafele egy oldalsó sikátorban egy fiatal nőt látott, akinek a hasán késsel szúrt seb van. Egy hangot hallott a fejében károgó hangon: "Megtalállak, és megöllek, mert elutasítottad az áldásomat". Aztán a nő eltűnt, és egy holló toll maradt ott a helyén.
Peti szerint Abyssal szerű jelenés lehetett.


Felkeresték a kovácsot, hogy nem esett-e baja. A kovács levitte őket a pincébe, és mutatott egy csuklyás alakot. Este kovácsolás közben támadta meg. Előbb meg akarta mutatni, a csapatnak, mielőtt elviszi a városőrség.
Egy Cult of Dragon és egy fekete sárkány tetoválást találtak rajta, nála meg egy mérgezett tőr, és egy méregfiola volt.
A könyvtárban több információt megtudott a csapat. A Cult of the dragon, az egy varázslók által irányított szekta, ami elég régi, sárkányok animálásával foglalkoznak, és dracolich-et csinálnak belőlük.
A hasba szúrt nőről Peti talált egy érdekes történetet. Bhaal halála idején az egyik gyermeke lycantropiával fertőződött. Bár bhaaltól nagy erőt kapott, de nem mentette meg a haláltól. Az Abyssra került, de még hatással van erre a világra. Az "áldásával" át tudja venni az irányítást személyek felett.
És ez után derült ki, hogy a bankból kivették a pikkelyeket. (Sajnos ezt rosszul meséltem le, mert nem emlékeztem a részletekre.)
Harmadnapra a csapat "rájött", hogy van egy kincses térképe. Elindultak le az Undermountainba. Visszaérve a trezorokhoz nem találták ott a megnyúzott sárkányt. Két Cult of Dragon-os ember hullát igen. Az egyik megégett, a másikat, mintha megrázta volna az áram. Csizmás nyomok vezettek ide a járatból, de aztán sárkány nyomokká változtak.
Tovább haladva leértek a harmadik szintre. Itt egy észak felé tartó folyosón egy őrhelyhez értek.
Bécó és egy drow meglátták egymást, majd a a drow egy nyílpuska lövedékkel az oldalában elmenekült.
A barlang véget ért, és alatta egy folyó folyt lefele. a barlang szája két méterre volt a folyótól, és a túloldal az harminc méterre egy kötél volt kikötve a két oldal között. Maci elindult át a túloldalra hősiesen. Balázs lelőtt egy drow-t, majd kaptak egy sötétség gömböt a lövöldözők. Maci átért, és látott két drow férfit nyílpuskával, és egy drow nőt karddal, és pajzzsal. Maci nagyon gyorsan el is ájult a drow méregtől, majd lerúgták a folyóba. Bécó nagy nehezen kihúzta, megúszta kisebb sérülésekkel. És az új fegyvere se veszett el.
Pihenés, és hosszas tanakodás után átkeltek a folyón.
A Drow-k akkor nem voltak ott.
Tovább követték a térképet, és egy ajtóhoz jutottak. Mögötte goblin nyelvű karattyolás. 11 hobgoblin volt bent. Ők Azak Légiójának voltak a tagjai, de elég gyorsan elhaláloztak. Követték a térképet, majd lejutottak a negyedik szintre. Egy gombaerdőbe jutottak, ezeket a gombákat gondozták. És nyugatra Ettin lábnyomok vezettek. Dél felé kellett volna menni, de egy omlás zárta el az utat. Elindultak keletnek, ott egy Piercer tetemet láttak a terem közepén, amit egy nagy csapás szétzúzott. Gyorsan lövöldözve a cseppköveket, kiderült mind piercer.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése